Projekt fotograficzny dla Centrum Wsparcia Dzieci i Młodzieży im. bł. P.J. Frassatiego w Gdańsku

Wakacje dobiegają końca…Podsumowując moją aktywność na blogu i fb stwierdzić można jedynie, że miałam ręce pełne roboty – ciągła praca, życie w biegu oraz pewien tajemniczy projekt z dzieciakami z Centrum Wolontariatu przy ul. Jasieniowej w Gdańsku.

Dzieciaki (i młodzież) z CENTRUM WSPARCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY IM. BŁ. PIOTRA JERZEGO FRASSATIEGO przekonały się, że każdy z nich ma talent, każdy z nich ma też prawo widzieć i odbierać świat na swój sposób. Jak im to udowodniłam? Czytając im fragment jednej z baśni dzieciaki miały za zadanie zobrazować to co kreuje im ich własna wyobraźnia – na kartkach papieru, dowolną techniką. Każde z nich przedstawiło coś zupełnie innego – jedni rysowali mocne, grube kreski i uśmiechnięte postacie, inni z kolei malowali delikatne zarysy postaci i natury… Każde z nich w ten właśnie sposób udowodniło sobie samemu, że najważniejsze jest bycie sobą. Dodam tylko, że wszystkie prace były równie dobre i idealne.
Motywatorem do przykładnej współpracy była oczywiście nagroda-sesja fotograficzna dla najwytrwalszych oraz udział w obróbce zdjęć, modyfikacji strony etc.


Jak wspomniałam już wcześniej-każdy z nich jest super wyjątkowy, więc wygrali wszyscy. Jeden bardziej otwarty, drugi bardziej zbuntowany, uśmiechnięty, ale wszystkich podopiecznych Fundacji łączy jedno-są wspaniałymi młodymi ludźmi. Dlatego właśnie zaliczam te wakacje do idealnych. Dziękuję, jestem zaszczycona, że mogłam z Wami pracować. Do zobaczenia w roku szkolnym!

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *